Kayar Kasa Çekici | Bursa Çekici - 0542 553 70 16

Kayar Kasa Çekici

Kayar Kasa Çekici

Günlük yaşantımızda trafikte çok fazla beklenmedik olumsuzlukla karşılaşabiliriz. İşe giderken, yük taşırken ya da bir yerden bir yere ulaşmaya çalışırken özel araçlarımızı kullanıyoruz. En sık başımıza gelenler araç arızaları ve trafik kazalarıdır. Bazı durumlarda kaza yapan araçlarımızı yeniden çalıştırıp yola devam etmek mümkün olmayabilmektedir. Böyle durumlarda araçları yerlerinden kaldırmak ve en yakın yetkili servise ya da oto tamircisine ulaştırmak için çekici hizmetine başvururuz.

Çekiciler hemen hemen her model araç için hizmet verebiliyorlar. Römork, yarı römork ve diğer araç çeşitlerini çekmek için üretilmiş olan ve yük taşımayan motorlu taşıtlara çekici adı verilmektedir.

Araç çekicilerinin çekecekleri araç türlerine göre farklı birçok çeşidi bulunmaktadır. Çatallı çekici kullanımında; altına giren iki büyük çatal sayesinde araç, forklift düzeninde olduğu gibi kaldırılarak çekici kasasına konur. Bu sistemle yolun ve aracın uygunluğuna göre araç sağ ya da sol taraftan çekiciye yüklenebilir. Çatallı çekicilerin kablolu kumandası mevcuttur. Tepeden çekici genellikle trafik polislerinin kullandığı çekicidir. Bu çekici aynı zamanda ahtapot çekici olarak da bilinmektedir. Tepeden inen vincin dörtlü çatalına tekerlekler bağlanarak çekilecek araç çekicinin kasasına alınır. Ayrıca arka kısımda bulunan çift tekerlek çekici sayesinde iki araç birden de taşınabilmektedir. Oto transfer çekicisi kullanımında; çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç vasıtası ile çekilecek araç damperli platforma çekilir.

Bir diğer çekici türü ise Kayar Kasar Çekici türüdür. Vinçli kayar platform olarak ta anılmaktadır. Eğer yolda kalan araç hareket ettirilebiliyorsa çekicide bulunan kayar platforma girmesi sağlanır. Aracın hareket ettirilemediği durumlarda ise çekicide bulunan vinç tarafından araç platforma çekilir. Bu çekici türü de arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici sayesinde iki araç birden taşıyabilmektedir.

Çekici Bursa olarak Kayar Kasa Çekici hizmetimiz ile de yanınızdayız. Aracınızın yolda kalması durumunda Çekici Bursa yetkilileri hemen iletişime geçin. En kısa sürede size ulaşmış olacağız.