Aparatlı Çekici | Bursa Çekici - 0542 553 70 16

Aparatlı Çekici

Aparatlı Çekici

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sürücüler de otomobil tercihlerini manuel vitesli yerine otomatik şanzumanlı araçlardan yana kullanmaya başlamışlardır. Otomatik şanzımanlı araçlarda akü kaynaklı elektrik arızaları daha fazla görülmektedir. Aksesuar sayısının artması, led farlar, araç beyni, elektrik sistemine aşırı yüklenme gibi sebeplerden dolayı elektrik arızası veren otomatik araçlarda, karşımıza çıkan önemli sorunlardan biri aracın vitesinin park(P) pozisyonunda takılı kalmasıdır ve böylece araç yerinden hareket edemez.

Böyle durumlarda otomatik şanzımanlı araçların arıza yaptığı noktadan alınarak oto kurtarıcımıza yüklenerek servise götürülmesi gerekmektedir. Otomatik vitesli araçların çekici aracına yüklenmesi manuel araçlara göre daha zordur. Nedeni ise otomatik şanzımanlı araçların kendini korumaya alıp, vitesi (N) konumuna geçirmemesi ve el frenini kilitlemesidir. Bu ne demek derseniz çekici aracına yüklenmek istenen aracın tekerlekleri dönmez ve araç fren sistemi devrede olduğu için araç yerinden hareket edemez.


Kaza durumunda araçların kendini korumaya alıp şanzumanı ve el firenini kitlemesi durumunda heleki kalabalık akan trafikte mesela bursa otoban çekici alanında bir anda aracınızın kendini korumaya aldığını düşünsenize  otomatik şanzımanlı araçların kendini korumaya almış ve el freni devrede normal bir kurtarıcı istediği kadar uğraşsın aracınızı yükleyemez.


Şanzıman arızası veya el fireni kitli araç denildiği zaman akla gelen ahtapot çekici dir fakat otoparkta ve çalışması dar alanlarda ahtapot kurtarıcı işe yaramaz.Gerekli çalışma alanı sağlanmadığı sürece aracınız olduğu yerde kalır bu gibi durumlarda apartlı kurtarıcı devreye girer.Profesyonel ekibimiz aracınız yükler yetkili servise teslim eder.

Oto kurtarma aracında aparat yoksa ya şanzıman dişlilerine zarar verir yada aracınızı yüklerken bağlantı çeki demirini kırar,yamultur zorlarken he bide aracınızda eyer çeki demiri yoksa salıncaktan bağlayıp salıncağınızı bile bozabilir yada aracınızı düşürür.Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için Çekici Bursa ile iletişime geçip hızlı güvenilir ve profesyonel Çekici hizmeti alabilirsiniz


Bu gibi durumlarda araçlara, Aparatlı Çekici denilen özel amaçlı kurtarıcılarla müdahale edilir ve araçlar yerlerinden alınarak, istediğiniz yetkili servise ya da özel ustalara ulaştırılmaktadır. Aparatlı Çekici normal çekici araçlarına göre daha yüksek ücretli olmaktadır.

Çekici Bursa olarak Aparatlı Çekici hizmetimizde de yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyor ve uygun ücret politikamızdan bu hizmetimizde de taviz vermiyoruz. Otomatik vitesli araçlarınızın yolda kalması durumunda hemen Çekici Bursa ile iletişime geçin, zamandan ve maliyetten kar edin.